Balans, dualizm, przeciwieństwo i tryptyk

Balans, dualizm, przeciwieństwo i tryptyk, czyli kompas masońskiego kodeksu moralnego

Z kompasem masońskiego kodeksu moralnego, spotykasz się na codzień, bowiem uniwersalna symbolika została wpleciona w system znaczeń powszechnych, zawartych w urbanistyce, symbolach i oznakowaniach pism, druków, budynków, czy recept …

Kiedy wyrywa się człowieka ze środowiska naturalnego, należy obciąć jego korzenie pierwotnej tożsamości, dostosowując jego nowe, niewolnicze życie do beznadziejnego anty prawa, systemu amoralnego wyzysku i bezprawia opartego na zasadach stanowionych przez elity.

System zaprojektowany przez elity nie jest rozpoznawalny na pierwszy rzut oka, bowiem wpłata się on w szarość totalitaryzmu religijnego i ustrojowego.

Spójrzmy na ten przykład na banki narodowe i ich oddziały, bank Polski, Angielski, Francuski oraz na Rockefeller Center, na pierwszy rzut oka wyglądają inaczej, ale potem nagle zaczynasz rozumieć, czym jest idea masońskiego tryptyku.

Tryptyk, upamiętnia stworzenie przez elity trzech religii kluczowych, na bazie których powstały ich antytezy, czyli przeciwieństwa, dające kontrole nad ludźmi poprzez podział, fetysz pieniądza (chciwość i strach przed utratą) i nienawiść …

Symbol tryptyku * ( o czym już pisałem), zawarty jest w architekturze całego świata od ponad 65 tysięcy lat **.

Tryptyk, sama w sobie, nie jest ani dobry ani zły. Tryptyk ogarnia każdy budynek głęboką mocą duchową ukrytą w prawie tworzonym przez elity.

Nietykalność elit, pieniądza, religii i władzy daje nowym bogom prawo rządzenia życiem i śmierciom niewolników – was.

Tryptyk, skupia się na dualności i symetrii równoległej zewnętrznych podwójnych drzwi.

Lustrzane odbicie uzmysławia nam istnienie wykorzystywanego przez elity symbolu dualizmu, bowiem para przeciwieństw tworzy fizyczny wszechświat wojny, który można wykorzystać dla własnych, niecnych planów.

Co najważniejsze środek drzwi odkrywa źródło przeciwieństwa, którym jest duchowy i fizyczny konflikt osobowy, oparty na sztucznej roli płci w kulturze cywilizacji masońskiej.

Wieczne źródło konfliktu, zostało dopasowane do podziału osobowego we wszystkich religiach, ustrojach, grupach i przypisane każdemu człowiekowi, tonącemu w środowisku bez tożsamości rdzennej i duchowej.

Trzecia Siła

Spójrz na drzwi banku Anglii, na których widnieje Kaduceusz (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Kaduceusz), który nie tylko oznacza przeciwieństwo, ale również balans przeciwieństwa, który ujawnia trzecią siłę.

Dwa węże splecione dookoła symbolicznej laski mądrości, to symbol iluzji, ponieważ laska mądrości to symbol podziału dualnego.

Podział daje kontrole nad wężami, które w teraźniejszości, przeszłości i przyszłości, na zawsze będą podlegały idei dualności i podziału dzieląc wszystkie aspekty życia, tak aby elita z podziału czerpała wieczny zysk.

( Węże, to także symbol człowieka, ludzkiego dna i dualności płci …)

Trzecie oko

Na tryptyku drzwi banku Francji, dostrzegamy gigantyczne trzecie oko, symbol ukrytego narządu, z którego wszyscy możemy skorzystać jeśli odnajdziemy do niego drogę dostępu.

Droga dostępu, to zrównoważenie naszego dualizmu ( dualizm odkrywamy w idei tryptyku i podziału głównych drzwi ).

Masoński motyw podwójnych drzwi, drzwiczek, jest przez was przekraczany każdego dnia, jednak świadomość ukrytego przesłania, nie obudziła się w żadnym z was, co czyni system masoński bezpiecznym na działania i myśli profanów.

Zastanów się, przekraczając kolejne drzwi banku, urzędu, kościoła nad iluzją, do której wkraczasz, i z której nie jesteś wstanie się wydostać ***.

Bóg hierarchiczny, jako kompas gospodarstwa masońskiego

” Bogiem, może zostać każdy z was, tak jak bogami staliśmy się my „, taki jest niemy slogan widniejący na drzwiach Rockefeller Centrum.

Bóg, to ty, to twoja dusza, zamknięta w szyszynce. Siła wyważona pomiędzy idee samca i samicy, prowadzi przez drzwi równowagi przeciwieństw, do równowagi układu sił w przyrodzie.

Drzwi przeciwieństw, są dostępne dla każdego z was, ale nie każdy, rozumie iluzoryczność powstałej trzecie siły władzy, wykorzystującej wewnętrzny podział duchowy, społeczny … do kreacji własnego raju, poprzez piekło podziału istot niewolniczych.

Ukryte wiadomości społeczne

Ukryte wiadomości społeczne, odnajdujemy w hasłach, sloganach, ilustracjach i symbolach pozostawionych przez masonów.

Wiadomości, nie zostały zostawione w przestrzeni społecznej, osobistej i strukturze domu, przez przypadek.

Główny nacisk w symbolice masońskiej nakierowany jest na męża i żonę, waginę i penisa, czyli na podział rodzących się na podstawach bytu niewolniczego …

Przestrzeganie masońskiego kodeksu moralnego poprzez utrzymanie drogi postępu, do którego wiedzie masoński kompas

Na ten przykład, zwykły domowy czajnik z 17 wieku, ozdobiony symbolami dualizmu przedstawia nam korzyści płynące z właściwego zachowania i niebezpieczeństwa związanego z pokusami.

Czy, chodzi tu o pokazanie wam moralistycznych obrazków, które zakładają zrujnowanie cnotliwego życia. ?!

A może jest to sprytny manewr taktyczny, mający wypromować idee rytuału małżeństwa masońskiego **** i jednocześnie naruszyć tabu antytezy związanej ze zdradą i anty moralnością. ?!

Jeśli promuje się wierność, dlaczego pokazuje się także skutki niewierności (antytezy), choć pozbawiony logiki pociąg, będzie bardziej kuszący, niż ukazanie iluzorycznej i abstrakcyjnej kary.?!

Przecież znacie swoją naturę, jeśli coś jest zakazane i ekskluzywne, to jest to przez was porządane, takim sposobem sprzedali wam nikotynę, alkohol, samo oznakowanie, kofeinę, motoryzację, narkotyki, pieniądz, demoralizację, konsumpcjonizm i technologię kontroli …

I znów pomiędzy tezę i antytezę, zostaje wplątana trzecia siła, narzucająca wam sposób niemoralnego, ale oczekiwanego i porządnego przez idiotę życia.

Przyjrzy się dokładnie, dobrze ubrany dżentelmen, mający torby pieniędzy, jest otoczony przez pola, robotników i młyn.

Z drugiej strony mamy elegancko ubraną damę w otoczeniu eleganckiego domu i wiernego psa …

Czy nie przypomina to siedemnastowiecznej interpretacji współczesnego sloganu – skóra, fura i komóra.

Kiedyś to hasło brzmiało : trzymaj się w zasięgu swojego kompasu, aby uniknąć kłopotów, których znieść nie zdołasz …

Do majętności wynikającej ze złodziejstwa, podziału i wyzysku, nakłaniano każdego członka elit i przyzwyczajano ludzi do utrzymywania się w ramach podziału kastowego, strasząc biedą, rodząca się z przyzwolenia na równość i wolność społeczną.

Bójcie się Boga, poznawajcie siebie.

Tak, tak, chodzi tu o egocentryzm i samoograniczenie egocentryzmu przez poznanie powodów jego powstawania.

Tego nie nauczą zwykłego człowieka ani jego dzieci, ponieważ byłoby to ryzykowne i niebezpieczne dla kast rządzących.

Rysuneczki pokazują, że najważniejszą rzeczą jest majętność, bowiem dzięki iluzji pieniądza, można manipulować biednymi i wymuszać na nich amoralne zachowania, wpływające na rozwój pańskiej fortuny, prywatnego raju Boga, żyjącego na koszt biedoty.

Cnotliwa i wierna kobieta, jest koroną męża.

To hasło wam nie wiele powie i nie zbliży was do prawdy, jeśli nie zrozumiecie, że system władzy kultury masońskiej, wyprodukował istotę firm ubezpieczeniowych dla własnego bezpieczeństwa.

System ubezpieczeń społecznych, jest taką wierną żoną, ponieważ 92 % wpłaconych pieniędzy, nigdy nie wraca do społeczeństwa, co oznacza, że rodziny masońskie, mogą za pomocą tych pieniędzy realizować swoje marzenia, polegające na wykupie wszystkiego, co kiedyś należało do wolnych ludzi.

Kontrola społeczna ma wiele twarzy od religii, po ustroje, ubezpieczenia, pieniądze, technologie po samokontrolę wpajaną każdemu od dziecka, jednak samokontrola oparta na strachu, a nie istocie logiki, prowadzi donikąd, o czym wiedzą możni tego iluzorycznego świata.

Kompas

Masoński kompas jest symbolem umiaru.

Umiarkowanie, będące istotą masońskiego samoograniczenia wskazuje, aby nie kraść człowiekowi wszystkiego czego on posiada, bowiem człowiek nie mający już niczego, co może utracić (po to dano mu pracę, żonę, własność, pieniądz …), staje się niebezpieczny poprzez chęć powrotu do tożsamości rdzennej, równości i wolności społecznej, a do tego nie wolno masonerii dopuścić …

Rodzina

Inna masońska grafika z 1732 roku, zatytułowana : Progres nierządu, pokazuje upadek niewinnej kobiety i mężczyzny za pomocą idei alkoholizmu i uwodzenia.

” Przyjaciele znani, a nawet całkiem nieznajomi są proszeni, do przyłączenia się do rodziny (masońskiej) i wspólnego stołu oraz rytuału parzenia herbaty … ”

Masoni, uważają za gości osoby o odpowiednim statusie finansowym, społecznym, kulturowym i moralnym, wychodzącym z „realiów”, teatru pojęć, tytułów i sposobu bycia.

Osoby takie, dążą do wspólnego celu, jakim jest kuratela nad sztucznie ukształtowanym gatunkiem ludzkim, pozbawionym tożsamości rdzennej.

Kuratela nad wyborami ludzkimi, tworzy tryptyk, dualności wyboru bedącego źródłem podziału tworzonego przez trzecią siłę.

Trzecia siła demoralizuje i prostytuuje ludzi za pomocą idei pana-seksualności *****, ze względu na obniżenie norm moralnych i inteligencji, zepchniętej do form chciwości i idei strachu.

Ludzie, gdybyście nagle zrozumieli, to co wam przekazuje, już jutro doszłoby to wojny, która przywróciłaby wam tożsamość społeczną i indywidualizm, pozbawiony strachu.

Dydymus
Liga Świata
Samostanowienie i Samoograniczenie

* https://wojciechdydymski-cytaty.blogspot.com/2016/06/pandemonium.html

** http://ligaswiata.blogspot.com/2016/05/kult-smierci-i-zota-era-czowieczenstwa.html

*** https://panlogika.wordpress.com/2017/03/04/masoni-budowniczowie-i-straznicy-planetarnej-iluzji-hierarchicznej/

**** http://swiatowaliga.blogspot.com/2016/09/inicjacja-rytualna-zwana-slubem-czyli.html

***** http://swiatowaliga.blogspot.com/2016/07/poprawnosc-polityczna-dekonstrukcja-i.html

Jeśli chcesz nam pomóc : http://pomagam.pl/LigaSwiata