Alegoria dziadka do orzechów i czwartego królestwa

Alegoria dziadka do orzechów i czwartego królestwa

Dziadek do orzechów, to jedno z najwybitniejszych, masońskich dzieł alegorycznych, odnoszących się do człowieka, oraz walki jego duszy, mózgu i ciała z narzuconym mu kulturowo egoizmem oraz siłą ciał niebieskich.

Dziadek do orzechów i Król Myszy (niem. Nussknacker und Mäusekönig ), to opowiadanie, teoretycznie przeznaczone dla dzieci autorstwa E.T.A. Hoffmanna, wydane po raz pierwszy w Berlinie w 1816 roku.

Hoffman, jako mason, doskonale orientował się, że jeśli przeznaczy swe opowiadanie dla dorosłych, to automatycznie zostanie wyśmiany przez ciemne społeczeństwo oraz narazi spisek el-it na odkrycie, przez inteligentnych członków, owego zniewolonego społeczeństwa. Dlatego, zdecydował się skierować swój utwór do dzieci, ukrywając w nim różne alegorie ideologiczne, zrozumiałe tylko i wyłącznie dla mistrzów masońskich, co zauważył ( mason ) Aleksander Dumas (ojciec) tłumacząc opowiadanie, na język francuski.

Alegoria, miała także istotny wpływ na innego masona Piotra Czajkowskiego, który pod wpływem powieści, skomponował strukturę baletu, pod tym samym tytułem.

Muzyka, czyli struktura falowa, ma duży wpływ na ludzki umysł, ducha i ciało … kochające przyjemne powtórki …

https://wojciechdydymus.wordpress.com/2018/09/20/cymantyka-i-mistyka-dla-zaawansowanych-czyli-czym-jest-jezyk-dzwiek-kolor-rozdzka-berlo-fletnia-pana/

https://archiwaligiswiata.wordpress.com/2018/09/18/wzywam-wszystkich-madrych-ludzi-do-realnego-dzialania/

E. T. A. Hoffmann, czyli Ernst Theodor Amadeus Hoffmann, właśc. Ernst Theodor Wilhelm Hoffmann (ur. 24 stycznia 1776 w Królewcu, zm. 25 czerwca 1822 w Berlinie), to niemiecki poeta, pisarz epoki romantyzmu, a także prawnik, kompozytor, krytyk muzyczny, rysownik i karykaturzysta. Jest jednym z prekursorów fantastyki grozy (weird-fiction), który wywarł ogromny wpływ na takich twórców (masonów) jak: Edgar Allan Poe, Howard Phillips Lovecraft, Gustav Meyrink czy Stefan Grabiński.

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/07/25/wampiryzm-alegoria-zakorzenienia-ideologi-prawa-zwierzat-w-czlowieku/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/11/26/czym-jest-horror/

Jego przodkowie w linii męskiej pochodzili z polskiej szlachty z rodu Bagieńskich, po części z Węgier, co dzisiejsi biografowie Hoffmanna uważają za rzecz udowodnioną. Był trzecim dzieckiem adwokata i literata z Królewca, Krzysztofa Ludwika. Ten ożenił się ze swoją kuzynką Luizą Doerfer w 1767 roku. Problemy rodzinne doprowadziły do separacji tego małżeństwa, wskutek czego trójka dzieci została podzielona między małżonków. Ernest trafił do matki. Uczył się w gimnazjum w Królewcu. W latach 1795–1797 odbywał praktykę w sądzie w Głogowie. W mieście tym przyozdobił freskami jedną z kaplic kościoła pojezuickiego (warto to zobaczyć).

Od roku 1800 pracował jako asesor rządowy w Poznaniu. Tam, 26 lipca 1802 roku w kościele Bożego Ciała (przy obecnej ulicy Krakowskiej) ożenił się z Marią Teklą Michaliną Rohrer-Trzcińską, zwaną Misią. Młoda Polka, o wiele wyższa od Hoffmanna, była tak dobra i cierpliwa, że akceptowała wszystko, co wyprawiał małżonek i wytrwała przy nim przez dwadzieścia lat. Hoffmann, znając język polski i mając liczne kontakty z Polakami, miał pozytywny stosunek do masońskiej insurekcji kościuszkowskiej, i nie był zwolennikiem rozbiorów Polski, a w swoich opracowaniach, propagował postać szlachetnego Polaka (niem. der edle Pole), sentymentalnego kochanka.

Za rysowanie karykatur przedstawiających wyższych urzędników i oficerów został przeniesiony w 1802 roku, do Płocka. Jeżdżąc po terenach polskich pod zaborem pruskim, znajdował natchnienie do swoich pierwszych prób literackich. W 1803 roku, przeniesiono go do Warszawy, co zawdzięczał staraniom i dobrym stosunkom swojego przyjaciela Hippla*, który pomógł też Hoffmannowi wydostać się z finansowych kłopotów. W Płocku bowiem byli oni skazani na jałmużnę ze strony krewnych, ponieważ asesor nie otrzymywał wynagrodzenia.

(Theodor Gottlieb Hippel od 1790 roku von Hippel (ur. 13 grudnia 1775 roku, w Gierdawach − zm. 10 czerwca 1843 roku, w Bydgoszczy) − pruski polityk, wolnomularz, prezydent rejencji w Kwidzynie i Opolu, właściwy autor odezwy Fryderyka Wilhelma III An Mein Volk (1813); członek grupy pruskich, postępowych (masońskich dekonstruktorów) reformatorów i promotor wielu liberalnych idei politycznych, w tym dwujęzycznej edukacji na Śląsku. Hippel, zaprzysiągł Hoffmana i zlecił mu napisanie Dziadka do Orzechów …)

Dekonstrukcja Syjonizmu

W Warszawie powierzono mu zadanie nadania zamieszkującym to miasto syjonistom, niemiecko brzmiących nazwisk. Przypisuje się mu nadawanie takich nazwisk jak Rosenbaum (Różane drzewo), Goldberg (Złota góra), czy Eisenbaum (żelazne drzewo). Wkroczenie Francuzów w 1806 roku, położyło kres dotychczasowej karierze. W roku 1808 został dyrektorem muzycznym teatru w Bambergu, później w Dreźnie i Lipsku. W roku 1816 powrócił do służby sądowej w Berlinie.

W październiku 1819 roku, rząd pruski powołał go na członka „komisji specjalnej do śledzenia powiązań, mających na celu zdradę stanu” i pełnomocnika do spraw ochrony państwa w najwyższej instancji karnej Prus, odpowiedzialnej za wykroczenia polityczne. Hoffmann nie uważał jednak wcale za swój cel surowego ukarania obwinionego. Wysilał raczej swój prawniczy umysł, aby w niepodważalny sposób wykazać, że ujęci przez policję polityczną „demagodzy masońscy” nie powinni zostać ukarani przez prawo.

Starał się na ten przykład wykazać, że założyciel paramilitarnej organizacji sportowej Friedrich Ludwig Jahn, był wprawdzie strasznym grubianinem i chętnie zmyślał, ale że te wady, a nawet podstępne myśli o demokratycznej gimnastyce na poręczach i przeciąganiu liny, mogłyby być ważne z punktu widzenia prawa karnego dopiero wówczas, jeśli można je powiązać przyczynowo z udowodnionym przestępstwem.

Niemniej jego przełożeni, zwłaszcza dyrektor policji Karl von Kamptz (1769–1849), sądzili inaczej. Swoje wrażenia z groteskowych dochodzeń Hoffmann zaprezentował w satyrze Meister Floh (Mistrz Pchła), gdzie Kamptz został przedstawiony jako idiotycznie podejrzliwy, tajny radca dworu Knarrpanti, wywiadowca policyjny. Dyrektor rozpoznał siebie, powiadomił najwyższe władze, łącznie z królem Fryderykiem Wilhelmem III, w następstwie czego wszczęto dochodzenie przeciw Hoffmannowi. Do końca postępowania dyscyplinarnego jednak nie doszło, gdyż E.T.A. Hoffmann zmarł wkrótce po publikacji Mistrza Pchły.

Dziadek do orzechów i czwarte królestwo

Być może, nie powstałby czytany przez was w tej chwili tekst, gdybym nie zwrócił uwagi, na drugi człon tytułu Hollywoodzko-Masońskiego dziełka alegorycznego, ponieważ, warto się zastanowić, czym są, owe cztery królestwa ?

Byk, Człek, Lew i Orzeł

Cztery królestwa, odnoszą się bezpośrednio do zależności ludzkiego ciała i umysłu od czterech pór roku (przesileń) oraz od ustawienia planet, a także gwiazd w tych czterech porach roku.

Ważna, jest tu znajomość alegorii kosmologicznej, alchemicznej, astrologicznej, astronomicznej oraz religijnej, ponieważ krzyż / sześcian / heksagram / s ( inne rozłożenie sześcianu ) / sfinks … odnosi się do :

Prawo – Wodnik/Człowiek – Wiosenne przesilenie / ziemia / ciało / zachód / przestrzeń / bestia czwarta – koń zielony – śmierć / czarny / Mateusz / A

Lewo – Lew – równonoc jesienna / powietrze / umysł / wschód / czas / bestia druga – czerwony koń – wojna / czerwony / Marek / T /

Góra – Skorpion/Orzeł – Zimowe przesilenie – najkrótszy dzień / Ogień / duch / północ / energia / bestia trzecia – czarny koń – głód / biały / Jan / C

Dół – Byk – Letnie przesilenie / najdłuższy dzień / Woda / dusza / południe / materia / bestia pierwsza – biały koń – zwycięzca / niebieski / Łukasz / G /

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/07/20/wymiary-i-sily/

Człowiek, jest symbolicznie ukrzyżowany, pomiędzy cztery ustawienia astronomiczne, które rozrywają jego ciało czynnikami chemicznych i biologicznymi, wpływającymi na ludzką psychikę …

Cztery królestwa, dostrzeżecie także na ludzkiej czaszce, patrząc na nią od góry – gdzie krzyż, dzieli czaszkę za pomocą pierwotnego, pierwszego krzyża – Pia Mater – ciemiączka, na cztery królestwa, będące zależne od ustawienia ciał niebieskich w czterech porach roku.

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2017/04/15/ego-i-samo-ukrzyzowanie/

W filmie, cztery królestwa, reprezentowane są przez : Królestwo słodyczy (Cukrowa Wróżka), śnieżynek (Zamroży), kwiatów (Florian) i mroczną Krainę (Matka Cyrkonia).

Cztery królestwa, czyli walka człowieka z egoizmem

Symbol egoizmu, jest zbieżny z wodnikiem – człowiekiem, ziemią, ciałem, wiosennym przesileniem i buntem, dążącym do śmieci, co nie idzie w parze z logiką. Oto królestwo słodyczy, szalonego i nigdy nie zaspokojonego ludzkiego łaknienia …

Egoizm, wytwarza w jednych ludziach szał ideologiczny, natomiast w drugich, nielogiczne dążenie do ich realizacji, co tworzy z zaślepionego społeczeństwa – avatary, sztucznych żołnierzy, przybierających nadane im fetysze – role społeczne, zawodowe, czy naukowe …

Żołnierze – avatary, oznaczone są w filmie, kolorystyką masonerii, czyli niebieskim, białym i czerwonym … , co oznacza symboliczny tryptyk wyłaniający z ideologii tezy (biały) i antytezy (czerwony), rządzonej, przez trzecią siłę, będąca alegorią – kreatora lub boga (niebieski).

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/04/17/nowy-technokratyczny-mesjasz/

W filmie egoizm utożsamiany z człowiekiem (królestwo słodyczy), walczy z naturą (mroczne królestwo myszy) i matką naturą (matka cyrkonia), posiadającą klucz do jaja, będącego alegorią ziemi, życia i jedności pierwiastka męskiego oraz żeńskiego, co daje nam świadomość rzeczywistości – RaElIs.

Ciekawostką, jest oznaczenie jaja wzorem drzewa życia i śmierci oraz symbolem sowy, a sowa to …

https://dydymuscytaty.wordpress.com/2017/04/28/porod-i-plodnosc/

https://akademiafilozoficznadydymusa.wordpress.com/2017/12/08/plusy-i-minusy-czyli-prawdziwe-znaczenie-symboli/

Sowa

Ishtar, to starożytna bogini płodności, znana pod imieniem Owl (sowa), związana z Inanną lub czarnym księżycem Lilith ( warto dowiedzieć się, czym jest Rahu i Ketu : https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/11/15/cos-o-czym-nie-wiesz-a-tworzy-rozne-oblicza-ciebie-czyli-zagadka-ciemnej-niewidzialnej-warstwy-wszechswiata/ ).

Święta geometria opisywana znanym już nam sloganem : co w górze to i na dole, odnosi się m.in. do Kości klinowej (łac. os sphenoidale i sphenoid bones), nieparzystej kości, tworzącej część środkową podstawy czaszki i jest wklinowana pomiędzy inne kości.

Od przodu łączy się z kością czołową i kośćmi twarzy (z kością podniebienną, szczęką i z kością jarzmową), z boku z kośćmi skroniowymi, a z tyłu z kością potyliczną.

Kość klinowa swoim kształtem przypomina motyla lub sowę. Składa się z trzonu, ze skrzydeł większych i mniejszych oraz z wyrostków skrzydłowatych.

Bóg, Jezus i święci przedstawiani są na tle Vesica piscis (łac., dosł. „rybi pęcherz”) – krzywej o migdałowatym kształcie, zamkniętym na płaszczyźnie, symetrycznej względem swojego środka, powstała w geometrii euklidesowej przez przecięcie się dwóch okręgów o równych promieniach w taki sposób, że środek jednego okręgu leży na okręgu drugim.

Jest to symbol waginy i nowego życia, oraz jest zbierzmy z symbolem ryby, co ma sens jeśli połączymy ujęcia sowy na tle księżyca.

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2017/04/18/wielkanocny-rytual-plodnosci/

Demonizacja natury

Demonizacja natury, ma na celu wpojenie i uzależnienia przedefiniowanego człowieka od pojęcia cywilizacji, która przy zestawieniu z przetransformowaną naturą, wypada cukierkowo i bezpiecznie, jednak kryje za sobą niebezpieczną ideologie hierarchiczną, która podporządkowuje sobie naturę, a wraz z nią i człowieczeństwo, zepchnięte za pomocą prawa zwierząt do roli ludzkiego kapitału.

Człowiek boi się natury z powodu pozornej nieprzewidywalności jej zachowań, podczas gdy okresowe zmiany klimatyczne i geologiczne, są częścią istoty ziemi oraz układu słonecznego rozrywanego siłami jąder planet i gwiazd.

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/08/25/czym-jest-ziemia/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/08/30/archonci-i-wizualizacja-wplywu-na-byt-ludzki-za-pomoca-trzeciej-sily/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/02/25/swiadomy-sen-i-spojrzenie-na-nasz-dom/

Strach

Człowiek, bojąc się wykreowanego przez zewnętrzne siły – obrazu natury, boi się własnych słabości oraz ulega ideologi strachu, wytworzonej na bazie relacji hierarchicznych, zawartych w alegorii władzy człowieka nad człowiekiem, podziału oraz wojny i rewolucji …

https://wojciechdydymskicytaty.wordpress.com/2016/05/28/nowy-porzadek-swiata-cywilizacja-strachu/

https://wojciechdydymus.wordpress.com/2019/02/15/czlek-moze-wszystko-ale-nic-nie-musi/

https://dydymuscytaty.wordpress.com/2018/10/18/czy-jest-rewolucja/

( Strach przed naturą, został zawarty w alegorii myszy, którą również odkrywamy w legendzie o królu popielu … Warto również zwrócić uwagę na Czarodziejski flet (Die Zauberflöte, KV 620), dwuaktową opera w języku niemieckim z librettem masona Emanuela Schikanedera i muzyką masona Wolfganga Amadeusa Mozarta, w której flet (cymantyka) prowadzi ludzi, jak ślepe myszy … )

W następnych scenach, mamy ukazane zetknięcie najemników władzy – avatrów ukrytych pod postacią sztucznych żołnierzy z absurdalną alegorią ludzkiego strachu, przed naturą, ukazaną w postaci koszmarnych błaznów … Możemy nazwać to zetknięciem wykreowanego na siłę prawa z wewnętrznymi marami człowieczeństwa.

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/10/07/prawo-natury-a-prawo-naturalne-czyli-czego-nie-wolno-mylic-w-drodze-do-oswiecenia/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/05/30/swiete-prawo-personalne/

Cukierkowa iluzja tworzona przez obce człowiekowi ideologie (bardziej zwierzęce niż ludzkie), doprowadza życie człeka do podporządkowania obcemu ładowi, prawu, czasowi oraz ideologii, obcego Boga (religia, kult).

Człowiek, poprzez wykreowanie w swoim wnętrzu obcych iluzji, marzeń i mar, krzywdzi samego siebie oraz swoje otoczenie naturalne. Jest to bardzo uogólnione przesłanie o jaskini platońskiej …

http://swiatowaliga.blogspot.com/2016/05/nieodrobione-lekcje-slepego-tumu.html

W rzeczywistym świecie (RaElIs), wewnętrzny król (szyszynka korona mózgu) dba o swój świat i swoich podanych, co jest alegorią dbania mózgu o czynniki wewnętrzne, skupione w ciele i duszy oraz nature, jako czynnika zewnętrznego, równoważącego ludzki układ nerwowy, chemiczny i biologiczny (pod warunkiem zachowania naturalnego i pierwotnego bogactwa gatunkowego …).

Człowiek, aby iść na przód w swoim rozwoju duchowym, musi przejść labirynt byka, pokonać egoizm człowieczeństwa, element lwiego łaknienia i orlej mani wielkości …

Dochodząc do tryptyku, odnajdujemy prawdę równowagi żeńsko – męskiej, równoważnej siłą życia (RaElIs). Skupienie człowieka na ideologii życia oraz celu życia, ubranego w idee gromadzenia doświadczeń, nie ma nic wspólnego z zwierzęca płodnością i seksualnością, lecz czystą duchowością oraz świadomością życia w wielu wymiarach …

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/06/29/ignorancja-nie-oznacza-niewinnosci-czyli-dlaczego-zabijanie/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/08/09/kim-jest-dziecko/

Niebezpieczne alegorie

Dziadek do orzechów, to brutalna ideologia hierarchiczna, oparta na iluzji, która uzależnia ludzi i przekształca je w avatary o różnej użyteczności, warto tu zwrócić uwagę, że dziadek do orzechów niszczy i rozgniata orzechy, będące alegorią ludzkich umysłów.

Ludzkie królestwo

Alegoria Cyrkonii, jako matki natury i orzecha (orzech jest dualny i reprezentuje męska i żeńską część mózgu), jako ludzkiego umysłu w zestawieniu z szyszynką – wież zamkowych oraz szyszek, symbolizuje ludzkiej królestwo, świątynie tryptyku, która pozwala rozwiązać wszystkie problemy i odnaleźć klucz do jajka, będącego alegorią życia i jaźni, reprezentowanej, przez symbol heksagramu, ośmiokąta, sześciokątu, tao, czy sześcianu …

Zwróćmy jeszcze uwage na pierwszą fazę filmu, gdzie główna bohaterka przechodzi przez czarny portal, będący alegorią trzeciego oka – szyszynki (która ubiera świat iluzji w pozory rzeczywistość), do świata osobistych marzeń i cudzych oraz własnych leków i mar.

Szyszynka, koordynuje obie części mózgu oraz rejestruje falowy wpływ archontów na ludzkie ciało i umysł. Dzięki świadomości własnego snu, oświecenia i przebudzonej świadomości oraz ponownemu odwróceniu wewnętrznego pentagramu (alegoria zmysłu wzroku, słuchu …) do wewnątrz i połączeniu go z obiema częściami heksagramu, będącego alegorią dwóch półkul mózgu, możemy kontrolować te procesy w sposób świadomy, rzeczywisty i unikać nadmiernego łaknienia, egoizmu i emocji, co nazywamy RaElIs, czyli rzeczywistością personalną …

Lewa półkula mózgu, odpowiada prawej części ciała i męskości, czyli analizie, logice, systematyzowaniu i działaniu. Prawa półkula mózgu, odpowiada lewej części ciała i kobiecości, czyli myśleniu holistycznemu, empatii, odczuciom, intuicji…

Niestety 99 % ludzi myśli stereotypowo, dążąc do podstawowej cechy podziału opartej na płci i drugorzędnych cechach płciowych, przez co niemożliwe jest osiągniecie oświecenia i syntezy, tworzącej rownowagę duszy i ciała oraz zespolenie ich z realnym otoczeniem.

Mężczyzna ma dodatnie – męskie ciało fizyczne i posiada żeńskie-ujemne ciało biofotoniczne. Kobieta ma ujemne – żeńskie ciało fizyczne i posiada męskie – dodatnie ciało biofotoniczne. Ciała biofotoniczne partnerów, tworzą fale stojącą, której grzbiety i doliny nie przemieszczają się. Fala stojąca powstaje na skutek interferencji dwóch takich samych fal poruszających się w tym samym kierunku, lecz o przeciwnych zwrotach. Zwykle efekt ten powstaje np. poprzez nałożenie na falę biegnącą fali odbitej. Wala o dwóch maksimach, powinna posiadać wspólny punkt zerowy.

Ten swoisty chaos, zwany stałym lub chwilowym pożądaniem, jest odzwierciedleniem ruchu falowego, dającego początek wszechświatu, zapłodnieniu …

Zauważ, że cześć mózgu męskiego tworzy oś x, cześć mózgu kobiecego tworzy oś y, szyszynka tworzy oś z, natomiast mózg partnera tworzy oś – x, – y, – z. Co w przypadku idealnego połączenia wytwarza 7 wymiar, zwany „ przywołanym wymiarem ascendentnym „ , za pomocą metod fluktuacji i ściśnięcia przestrzeni, za pomocą toru, według funkcji czasu personalnego.

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/04/30/czym-sa-gesty-modlitewne-i-medytacyjne/

Spójrz na dziurkę od klucza w jaju, jest to sześciokąt z otworem na środku, co wytwarza 7 sił wszechświata …

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/07/20/wymiary-i-sily/

Człowiek z jednym okiem (przepaska na lewym oku oznacza prawą, żeńską część mózgu), jest masońskim mentorem, który wciąga główną bohaterkę do gry, w której ciekawość bierze górę nad zdrowym rozsądkiem, a także obraca wewnętrzny pentagram głównej bohaterki na zewnątrz …

Otóż, jeśli zaprogramuje się w człowieku odpowiedni program, to każda jednostka będąca tezą, zaczyna w antytezie, spostrzegać zło, brzydotę, strach, demona, czy szatana … i vice versa.

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/04/30/czym-sa-gesty-modlitewne-i-medytacyjne/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/06/21/masonska-idea-mentora/

Żadna teza i antyteza, nie ma z tego zysku, ponieważ zysk, leży tylko w trzeciej sile, która owe kłamstwa wymyśla i zatwierdza, poprzez społeczny dysput, chorych psychicznie, nieświadomych lub częściowo świadomych jednostek – najemników i niewolników, broniących ideologii, przychodzących z zewnątrz.

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/10/24/problem-pentagramu-i-heksagramu-oraz-triskelionu/

Ludzie w ideologiach i fetyszach, szukają odpowiedzi, ponieważ tego chce ich zaprogramowane łaknienie, który zawsze prowadzi umysł i dusze do rozczarowania oraz pustki.

Wszystko, czego potrzebuje człowiek, leży w jego wnętrzu, a zewnętrzny światopogląd, musi zostać odrzucony, jako słodka, lecz pusta ideologia, zatruta czynnikiem pożądania.

Klucz do jaja życia, wyrwany z rąk matki natury, zniszczył wiedzę o połączeniu człowieka z naturą. Świat utopi, chce oderwać człowieka od natury, za pomocą prawa zwierząt, którego tak boi się ludzki umysł.

Dlaczego nie można łączyć natury i prawa zwierząt ? Ponieważ człowiek, nie jest zwierzęciem i dla zachowania równowagi łączy naturalne otoczenie z duchowością, która wytworzyła prawo naturalne, będące odwrotnością prawa zwierząt, którym posługują się el-ity, tworzące wyzysk na bazie hierarchii i ideologii ludzkiego kapitału.

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/07/25/wampiryzm-alegoria-zakorzenienia-ideologi-prawa-zwierzat-w-czlowieku/

Zwróćcie uwagę, na maszerujących przez most żołnierzy (avatarów, najemników elit), towarzyszy im ogień ideologiczny w rękach Prometeusza, który odwraca ich uwagę od oświecenia, bijącego z królestwa ich wnętrza. Czyż nie tak, zachowują się najemnicy, idący drogą oślepiających ich fetyszy – stopnia, rangi, tytułu, mamona, przewagi, broni, władzy, siły …

Świadomość przedstawianych w filmie alegorii, pozwoli wam bezpiecznie obejrzeć film i dotrzec do jego przesłania.

Pamiętajcie, że tylko we własnym wnętrzu, można odnaleźć drzwi prawdy i pasujący do nich klucz wiedzy, a wtedy jajo życia, nie będzie stanowiło dla was zagadki.

Liga Świata

Dydymus

Akademia Filozoficzna Dydymusa

https://pomagam.pl/wdd

https://trueshopl.wordpress.com

Samostanowienie i Samoograniczenie

https://zrzutka.pl/94z6z8