Tri-umf umysłu

Tri-umf umysłu

Teorie spiskowe, to forma doskonałej dekonstrukcji, odciągającej uwagę człowieka od prawdy, tkwiącej w przyrodzie oraz ludzkim organizmie, umyśle i duszy.

Dzisiaj, wracamy do łuku (1), bramy (2) i try-ptyku (3) ludzkiego umysłu, aby każdy z was, mógł zrozumieć to, co spostrzegają jego oczy, a lekceważy jego zdekonstruowane i lekceważące wnętrze, chorujące na skrajną ignorancję.

Kreatorzy tego wyimaginowanego świata rywalizacji i wyzysku człowieka przez człowieka, stawiają dualne fasady i pomniki, symbolizujące alegorie wolnej myśli oraz trzeciej siły – klinu (1), dzielącego społeczeństwa, grupy i rodziny, na walczące z sobą ideologie tezy i antytezy oraz antytezy i tezy.

Alegoria symbolizmu

Arc de triomphe, łuk triumfalny, brama zwycięstwa … , to zdekonstruowana i skomercjalizowana kopia tzw. świętego łuku nieboskłonu (1).

Zdekonstruowana, ponieważ zamiast nierozerwalnego związku człowieka z siłą archontów, dostajemy klin podziału i manipulacji ludzkim umysłem, za pomocą ideologii, tworzonej przez wielkiego architekta, mistrza lub demiurga, będącego kopią ciała niebieskiego – archonta (słońca, gwiazdy lub planety), oddziałującego, na ludzką psychikę, myśli, emocje, co tworzy nowy fałszywy światopogląd (nowy porządek świata (5)), oparty na dekonstrukcji obiecadła (6) – słowa, które przestaje być zbieżne ze świadomym snem (7), myślą i działaniem …

Szamani (4) tworzący tajne bractwa, w tym masonerię, używają dualizmu i prawdy wielowątkowej, aby ukryć wiedzę przed plebsem i siłami najemnymi, pnącymi się po drabinach bezwartościowych fetyszy.

Iluzja monumentu

Łuk, Arc, Arch, Arka (22), to budowla w kształcie monumentalnej, wolno stojącej bramy (2), stawianej dla upamiętnienia ważnej osoby lub uczczenia ważnego wydarzenia, zwykle zwycięstwa militarnego (8). Przejście pod łukiem triumfalnym autora lub autorów zwycięstwa było punktem kulminacyjnym pochodu triumfalnego.

Pierwsze łuki triumfalne powstawały w starożytnym Rzymie (prekursorem były ozdobne bramy budowane przez Lechitów i Etrusków), później ten typ budowli był wznoszony w innych krajach i epokach historycznych.

Pierwsze bramy stawiano na podwyższeniu z bloków o graniastym kształcie, nad nim kształtowano otwór przejazdowy.

Triumfalne łuki wykonywane były z kamienia ciosowego (co jest alegorią kształtowania człowieka (23)) w kształcie arkadowym jako konstrukcje jedno (El – centrum – szyszynka – równowaga – bóg – idea – le/v/el)-, dwu (dualizm mózgu – Ra/Is) – lub trójprzęsłowe (szyszynka i dualizm mózgu – RaElIs | Tao | le-v-el | Sześcian – krzyż … (9)).

Filary zdobiono półkolumnami lub wtopionymi częściowo w filar kolumnami, stawianymi na piedestałach podkreślających wysokość budowli, w ozdobnym, często w korynckim stylu. Wyraźnie zaakcentowane łuki przejazdów opierano na ozdobnych impostach, belkowanie wieńczyła attyka. Wolne pola wypełniano reliefami, napisami mówiącymi o przyczynach powstania tego łuku. Na szczycie umieszczano kwadrygę z posągiem osoby, na cześć której wzniesiono owy łuk.

Warto tu dodać, że kreatorzy społecznych – hierarchicznych ideologii (ponieważ zapłodnienie ideą (11), dotyczy tylko ludzkiego trudu personalnego), kreują z siebie żywą – alegorię ciała niebieskiego, za pomocą symboli odnoszących się bezpośrednio do alchemii, astrologii, gwiazd, czy planet, wpływających w sposób konkretny na ludzki umysł (10) …

Alegoria idei

Co, musi zatem wiedzieć dążący do oświecenia człowiek, aby zatriumfował w nim umysł i personalna trójca, będąca alegorią siły szyszynki i dwóch półkul mózgu oraz jedności duszy, umysłu i ciała, a także zjednoczenia siły wewnętrznej, zewnętrznej i duchowej.

Alegorie łuku triumfalnego i tryptyku, należy prześwietlić pod kątem budowy architektonicznej, symbolik alchemicznej i astrologicznej oraz położenia geograficznego, ponieważ żaden artefakt tego typu, nie jest osamotniony na ścieżce oświecenia, najczęściej tego typu artefakty, wchodzą w skład pomniejszonego układu słonecznego (lub gwiazdozbioru), kładącego nacisk na odwzorowanie dualizmu seksualnego oraz praw natury.

Najlepszym przykładem ścieżki oświecenia, jest Historical Axis of Paris, na drodze której, spotkamy kalendarze astronomiczne (piramidy), fallusy (obeliski i wieże) i waginy (łuki oraz wrota), co odnosi się do działania psychofizycznego człowieka oraz oddziaływania archontów na człowieka, na przestrzeni roku kalendarzowego i astrologicznego. Szamani zwielokrotnili wpływ archontów na człowieka, za pomocą psychomanipulacji , przeróżnych ideologii, fetyszy, edukacji lustrzanej (12), nałogów, czy siły perswazji.

Tryptyk oraz łuk triumfalny, jako dzieło architektury i sztuki, ukazuje działanie mózgu w sferze rezydentnej (wewnętrznej) i uniwersalnej (duchowej-ponadwymiarowej) (13).

Dualizm naszego mózgu, ma tylko wtedy sens, gdy sprzężymy go ze świadomością szyszynki (RaElIs), ponieważ szyszynka, za pomocą świadomego snu, pozwala nam wykreować odpowiedzialność za nasz samo-stanowiący i samoograniczający się byt.

Współczesny człowiek, zamiast skierować moc słów, słuchu i wzroku (odwrócony czarny pentagram) w byt swojego personalnego wnętrza (14), zaczyna żyć światem zewnętrznym, co przekształca pentagram (15) w ideologiczną tęcze, obcych marzeń, których fałsz, zamienia nasze marzenia w mary, budowane na prawie stanowionym zwierząt (16).

Tryptyk, powinien rodzić korzystne dla nas idee, tworzące dobrobyt, za pomocą trudu (17). W dzisiejszych czasach, każda nasza myśl, budowana jest na bazie obcych, perswazyjnych ideologii, zdobywanych za pomocą edukacji lustrzanej, która pozwala żerować człowiekowi na człowieku i człowiekowi, na bogactwach naturalnych oraz naszym personalnym trudzie, który został zlicencjonowany (18), tak jak skomercjalizowana została nasza duchowość, wolność, równość (19), własność oraz ład i prawo personalne (14).

Łuk w ujęciu tryptyku, ukazuje współpracę szyszynki (jaźni) z męska i żeńska częścią mózgu, można to zobrazować za pomocą symbolu ||| (dwa, tworzy trzy).

Łuk triumfalny w rzeczywistości, ukazuje wyższą myśl – boską ideę, idąca wprost przez świadomy sen (7) do szyszynki, co nie aktywuje obu półkul mózgu, ale przekazuje im wynik odebranej informacji, dobrej rady, ostrzeżenie … za pomocą emocjonalnego przeczucia, można to zobrazować za pomocą symbolu -|-.

Oczywiście szamani, dla swoich celów, przekształcili idee w ideologie do której prowadzą czarne i jasne pola, tworzące ideologie podziału. Gra, tworzy teatr, scena tworzy utopie życia, wykreowanego na potrzeby władzy człowieka nad człowiekiem.

Łuk wpływu archontów na człowieka i jedność człowieka ze wszechświatem, został przemieniony w architektoniczny i ucywilizowany królewski łuk (20), dzielący umysły i społeczeństwa, za pomocą klinu trzeciej siły, która tworzy i kontroluje tezę i antytezę iluzji – platońskiej jaskini (21).

Poczęta myśl personalna – święta idea, powinna być zatrzymana tylko dla nas samych – tworząc tri-umf umysłu nad łaknieniem – odpowiedzialne samostanowienie, zawsze umie się samoograniczać, ponieważ, to, co jest naszym marzeniem, rodzi w innych ludziach mary – zazdrości, a chciwe i ciekawe bestie, małpujące, cudze idee i pracujące dla czyjegoś dobrobytu, zapominają o własnych marzeniach, celach i własnym, odpowiedzialnym dobrobycie …

Potrzebujesz tylko tyle, aby w spokoju, ciszy i dobro-bycie, rozwijać swoje życie, na bazie altruizmu oraz czasu, ładu, prawa, moralności i niepodległości personalnej.

Odpowiedzialność za siebie, jest podstawą odpowiedzialności za innych … Tri-umf ducha i umysłu nad ciałem, zmniejsza niepohamowane łaknienie (ego), szkodzące nam, ziemi i innym …

Liga Świata (XX lat – trudu i działania)

Dydymus

Akademia Filozoficzna Dydymusa

https://pomagam.pl/wdd

https://trueshopl.wordpress.com

Samostanowienie i Samoograniczenie

https://zrzutka.pl/94z6z8

1. https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/01/15/klin-czyli-budowanie-i-niszczenie-lukow-mostow-za-pomoca-wiecznej-ideologii-podzialu/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/08/30/archonci-i-wizualizacja-wplywu-na-byt-ludzki-za-pomoca-trzeciej-sily/

2. https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/08/22/wrota/

3. https://wojciechdydymski-cytaty.blogspot.com/2017/03/theatron-i-tryptyk-czyli-zycie-zwane.html

4. https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/03/31/poczatek-kontroli-spolecznej-czyli-szamanizm-filozoficzny-egoistow-zwanych-tyranami/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/06/21/szamanska-wladza-nad-ludem-czyli-przekroczenie-idei-personalnosci/

https://dydymuswojciech.wordpress.com/2019/01/29/szamanskie-plagiaty-i-konstrukty-ideologiczne-kontrolujace-ciemne-spoleczenstwo/

5. https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/10/18/nowy-porzadek-czy-nowy-poczatek-w-ujeciu-swiata-personalnego/

6. https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/07/24/obiecadlo-i-logika/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/08/28/obicadlo-i-runy/

7. https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/08/10/swiadomy-sen/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/02/25/swiadomy-sen-i-spojrzenie-na-nasz-dom/

8. https://dydymuscytaty.wordpress.com/2018/10/18/czy-jest-rewolucja/

9. https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/11/04/raelis-odpowiedzialnosc-za-stan-wewnetrznej-rownowagi/

10. https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/11/15/cos-o-czym-nie-wiesz-a-tworzy-rozne-oblicza-ciebie-czyli-zagadka-ciemnej-niewidzialnej-warstwy-wszechswiata/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/09/17/tajemnica-pierscienia/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/07/08/tajemnica-nakrycia-glowy/

11. https://dydymuscytaty.wordpress.com/2017/04/28/porod-i-plodnosc/

12. https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/05/17/konformizm-i-edukacja-lustrzana/

13. https://dydymuscytaty.wordpress.com/2018/03/14/kreacja-rezydentna-i-uniwersalna-duszy-i-wiedzy/

14. https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/05/30/swiete-prawo-personalne/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/04/14/moj-personalny-lad/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/10/23/przebudzenie-szalenstwa-i-moralnosc-personalna/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/11/11/personalny-dzien-niepodleglosci/

15. https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/10/24/problem-pentagramu-i-heksagramu-oraz-triskelionu/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/12/21/badz-zywy-jak-drzewo-czyli-dlaczego-nalezy-odwracac-pentagram/

16. https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/10/07/prawo-natury-a-prawo-naturalne-czyli-czego-nie-wolno-mylic-w-drodze-do-oswiecenia/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/07/25/wampiryzm-alegoria-zakorzenienia-ideologi-prawa-zwierzat-w-czlowieku/

17. https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2017/04/03/czym-jest-praca/

18. https://ligaswiata.blogspot.com/2016/07/tajemnica-licencji.html

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/08/13/cyrograf-podpis-certyfikat-licencja/

19. https://akademiafilozoficznadydymusa.wordpress.com/2018/10/12/wolnosc-i-swoboda-wartosc-czy-masonska-ideologia/

20. https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/10/23/kim-jest-krol-i-czym-jest-panstwo/

21. http://swiatowaliga.blogspot.com/2016/05/nieodrobione-lekcje-slepego-tumu.html

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2017/06/06/jak-wyjsc-z-jaskini-platonskiej/

https://ligaswiatanews.wordpress.com/2019/03/05/obalenie-systemu-jaskini-platonskiej-czyli-dysput-logiczny-o-mozliwosciach-wolnej-jednostki/

22. https://dydymuscytaty.wordpress.com/2018/12/23/alegoryczny-tryptyk-trojca-i-arka-przymierza/

23. https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/02/08/kreacja-szescianu-czyli-jak-okrasc-i-zniewolic-czlowieczenstwo/