System energetyczny człowieka, czyli jak spać, aby się wyspać

System energetyczny człowieka, czyli jak spać, aby się wyspać

W dzisiejszych czasach, ludzie nie potrafią już spać i czerpać ze (świadomego) snu (2) wyższych wartości duchowych oraz życiowych. Tą jakże odważną tezę, udowodnię każdemu, kto choć raz wyśpi się w sposób naturalny i nie potraktuje snu, jako potrzeby czysto fizjologicznej.

System kreujący dekonstrukcje jednostki (3), definiuje błednie sen, jako stan czynnościowy ośrodkowego układu nerwowego, cyklicznie pojawiający się i przemijający w rytmie dobowym, podczas którego następuje zniesienie świadomości i bezruch. Fizjologiczny sen charakteryzuje się pełną odwracalnością pod wpływem czynników zewnętrznych.

Zniesienie świadomości i bezruch ? Czy świadomość oparta na wymuszonej powtarzalności (system angażuje nas kosztem naszej jaźni oraz kosztem naszego – czasu, ładu, prawa, moralności i niepodległości … (4)) i bezproduktywnym ruchu, można nazwać rzeczywistością, czy sposobem żerowania świadomych ludzi, na nieświadomych stadach (5 | 3) ?

Spróbujmy zatem odwrócić zasadę działania naszego jestestwa, załóżmy, że świadomy sen, jest stanem naturalnym i świadomym, podczas gdy dzienne bytowanie, jest tylko niebezpieczną dla naszego wnętrza marą i senną, nieudaną próba przetwarzania informacji zdobytych we śnie w celu przełożenia ich, na nowe doświadczenia, co nie może się udać w świecie ideologicznego wyzysku człowieka, przez człowieka.

Sen, wpływa na : oszczędność energii (spadek temperatury), gospodarkę hormonami, konsolidację pamięci, stymulacje neuronów, które nie były aktywne podczas czuwania, czy na zaniknięcie aktywności neuronów w rejonie miejsca sinawego, aby zapobiec zmianie wrażliwości – ciągle stymulowany neuron podwyższy swój próg pobudliwości, co wykorzystuje niemoralny system do kreowania podziału społecznego, jednostkowego oraz strachu, nieokreślonego lęku i poczucia winy (21) …

System, dekonstruuje jednostki, za pomocą deprywacji świadomego snu. Deprywacja snu upośledza nasze zdolności do konstruktywnego myślenia oraz sprzyja podejmowaniu ryzykownych decyzji, dlatego co dnia, każe nam się wybierać i przebierać oraz grać … Niewyspany mózg, dosłownie się kurczy i zanika, obecnie 85 % populacji ma (celowo wyprodukowane) problemy ze snem.

Nikt się nie wyśpi, jeśli ciąży nad nim miecz Damoklesa – edukacja lustrzana (6), niewolnicza praca, opłaty, podatki, koszty utrzymania, bezpieczeństwo rodziny, czy strach o zdrowie, prace, czy fetysze (mamon, licencje (7), status, tytuł, rola …) wpływające na poczucie naszej wartości opartej na wzrastającym egoizmie i rosnącej w miarę jedzenia – mani wielkości …

Wpływa to, na : zaburzenia nastroju, utrudnione skupienie uwagi, spowolnienie reakcji, spadek motywacji, przecenianie swoich umiejętności i podwyższoną skłonność do podejmowania ryzyka, spadek zdolności twórczego myślenia i umiejętności podejmowania złożonych decyzji …

Dekonstrukcja spowodowana przez deprywację snu, jest kontynuowana za pomocą nałogów i popędów (rytm, alkohol, narkotyki, lekomania, sex), co wpływa na :

a) zaburzenia fazy REM, mogą prowadzić do stanów zbliżonych do psychozy, halucynacji oraz stanów paranoidalnych

b) zaburzenia fazy REM, są aktywowane przez alkoholizm, lekomanie …

c) upośledzenie aktywności układu immunologicznego – zaburzenia w liczbie białych krwinek, upośledzenie aktywności limfocytów, w tym cytotoksycznych typu natural killer, które normalnie zwalczają nieprawidłowe (zarażone wirusem lub zmienione nowotworowo) komórki

d) brak snu powoduje zaburzenia w części mózgu odpowiedzialnej za tworzenie nowych komórek

e) brak snu wykazuje podwyższenie kortykosteronu

f) 2-3 tygodniowa deprywacja snu prowadzi do śmierci lub poważnych chorób

Skutki braku snu przez 24 godziny:

Układ immunologiczny zaczyna tracić wydajność.

Produkuje coraz mniej białych krwinek, wskutek czego gwałtownie wzrasta niebezpieczeństwo zachorowania.

Zmniejsza się zdolność zapamiętywania (o 40%) – przy dwudziestoczterogodzinnym braku snu może dochodzić do błędów w przetwarzaniu sygnałów.

Następuje odczuwalne zakłócenie rytmu produkcji męskiego hormonu płciowego (testosteronu) i jego żeńskich odpowiedników (estrogenów).

Powstaje ich niedobór, a to oznacza, że maleje libido.

Produkcja glukozy spada o sześć do jedenastu procent. Organizm nie otrzymuje przez to dostatecznej ilości energii – czas reakcji ulega podwojeniu. Człowiek ma wrażenie, że rzeczywistość przyspiesza.

Skutki braku snu przez 36 godzin:

Drastycznie spada szybkość reakcji: organizm jest czterokrotnie wolniejszy niż po przespanej nocy.

Mocno wzrasta gotowość do podjęcia ryzyka. Przyczyną tego stanu rzeczy jest silniejsze ukrwienie ośrodków nagrody i przetwarzanie emocji w mózgu, którego nie hamuje już centrum kontroli.

Światło dnia wydaje się zbyt intensywne, odgłosy brzmią nienaturalnie głośno. W tej fazie braku snu występują często nudności. Symptomy są podobne do tych, które towarzyszą migrenie.

Skutki braku snu przez 48 godzin:

Obraz jest rozmazany, pole widzenia mocno ograniczone, organizm traci panowanie nad swoimi procesami, a czas reakcji ulega wydłużeniu. Objawy po 48 godzinach braku snu odpowiadają tym, jakie ma się przy zawartości 1,5 promila alkoholu we krwi.

Organizm nie jest już w stanie szybko rozkładać kwasów. Dochodzi do przekwaszenia z objawami przypominającymi reumatyzm. Mięśnie i stawy przesyłają do mózgu sygnały bólu.

Cukier, zamiast w energię, często zostaje przez organizm zamieniany w tłuszcz.

Dochodzi do wadliwego przetwarzania informacji ze skórnych receptorów zimna. Wewnętrzny termostat w mózgu, jądro okołoramieniowe, sygnalizuje wtedy spadek temperatury, wywołując dreszcze.

Brak snu przez 72 godziny i dłużej:

Utrata poczucia rzeczywistości i depersonalizacja (przekonanie, że jest się kimś innym).

Spada zdolność rozpoznawania kolorów. Pojawiają się halucynacje. U dużej liczby osób nie śpiących od trzech dób pojawia się złudzenie kapelusza – na wysokości czoła odczuwa się pierścieniowaty uścisk wokół głowy.

Pojawia się mikrosen – tzw. sen sekundowy. Wykonywana akurat czynność jest mimowolnie przerywana i przez chwilę trwającą maksymalnie do sześciu sekund człowiek patrzy w próżnię. W tym czasie fale mózgowe układają się we wzór typowy dla fazy normalnego snu.

Zaopatrzenie mięśni w substancje odżywcze jest mocno ograniczone, co powoduje lekkie drżenie i uczucie odrętwienia rąk i nóg. Z powodu niebezpieczeństwa wystąpienia zapaści wywołanej zmęczeniem nie należy podejmować większych wysiłków.

Technologiczna deprywacja snu, jest wykorzystywana jako pewien rodzaj tortur. Oskarżane o stosowanie tej techniki były KGB, CIA, wojska japońskie w czasie II wojny światowej i armia brytyjska w stosunku do członków IRA. Dziś te formy tortur, przybrały fasadę – porządnych technologii falowych – wifi, bts (1) …

Świadomy sen

Dzielenie jaźni (boga-duszy), pomiędzy wszystkie cząstki duchowego bytu (ja*) – zdobywające doświadczenia w iluzji rzeczywistości, poprzez kreacje czasu, przestrzeni i wymiaru, tworzą bazę doświadczeń, pomysłów, rozwiązań … , bazujących na przenoszeniu owych pomysłów, doświadczeń … pomiędzy wymiarami i alternatywami tych bytów.

(* Biorąc pod uwagę idee wielowymiarowości, każdy może odkupić samego siebie a tym samym – własny lud, czyli wszystkie kopie samego siebie, za pomocą ekspansywnego świadomego snu.

Odkupienie, oznacza wpływ świadomego snu na odbudowanie tożsamości wszystkich cząstek wielowymiarowego bytu, który żyjąc według zasad prawa naturalnego – samostanowienie – samoograniczenia – prokreacji umysłowej – altruizmu, dąży do karmy pozytywnej i ewolucji duchowej – kładącej kres kołom życiu fizycznego – zniewolonego (karma negatywna).)

Trudne ? Załóżmy, że w sposób nieświadomy śnisz o pewnym wydarzeniu, a w czasie dnia nieświadomie wpadasz na pomysł rozwiązania konkretnego problemu na bazie owego snu, czego niestety, nie jesteś świadom. Czyli, to sen napędza nasze iluzoryczne bytowanie poza snem, ponieważ przyszłość, przeszłość i teraźniejszość oddzielone wymiarami (10) – istnieją jednocześnie i wpływają na naszą codzienną, nieuświadomioną grę, sterowaną za pomocą ideologii tezy, antytezy i trzeciej siły (8) .

Jest wiele ważniejszych tematów czekających na publikacje, ale postanowiłem znów ominąć kolejkę, aby uzmysłowić co poniektórym, jak ważna jest idea zdrowego i świadomego snu.

Sztuka Świadomego Snu

Człowiek, choć posiada nieograniczony dostęp do mózgu wyższego (9) i dysku duszy (2b), cierpiącego z różnych wymiarów, obleczony jest w zwierzęcy garnitur ciała, sterowanego najczęściej instynktami i łaknieniami (11) (mózg ssaczy i gadzi (9)), co sprowadza człowieczeństwo za pomocą edukacji lustrzanej, do schematu powtarzalnych błędów – poprzednich pokoleń, które na siłę kreują w swoich dzieciach i wnukach, stadne nawyki interakcji stadnej oraz grupowej.

( Ważne : Świadomy sen, niesie za sobą mnóstwo szalonych wariacji i pułapek, odnoszących się do wspomnień personalnych, które przybierają formę doświadczeń i są scalane w jednym obsarze, pomimo różnic czasu, wymiaru i przestrzeni egzystowania, różnych wcieleń, danego bytu. (12))

Uczy się człowieka od dziecka tzw. kultury snu, opartej na nielogicznej ideologii komercyjnego czasu, dostosowanego do rytmu cywilizacyjno hierarchicznego. Ta śmiertelna ideologia, każe pomijać nam – wewnętrzne (ilościowe) zapotrzebowanie na świadomy sen.

Ta pseudo kult-ur-a, nauczyła nas ochrony przed zimnem, za pomocą stroju rytualnego, zmieniającego fizjologie naszego snu. Ta sama kultura, za pomocą grupowego rytuału snu, mającego za zadanie zbliżyć nas do zwierząt stadnych, doprowadziła do celowej bezsenności lub snu nieświadomego, pozbawionego wglądu w rzeczywistość alternatywną i równoległą.

Codzienne działanie człowieka okradanego z czasu personalnego (4a), prowadzi do odcięcia go od świadomego snu i dąży do kreacji zwanej bytowaniem w całkowitej nieświadomości – większość ludzi nie rozumie snów, lekceważy je lub w ogóle ich nie pamięta.

Gnieździmy się w łóżkach – ubrani w piżamy, skarpety, majtki i staniki … , oczekując na porę snu i porę pobudki, zmuszamy się też do interakcji seksualnych okraszonych ideologią pseudo uczucia, ogromnej i podkręcanego na siłę libido, pożądania – łaknienia – chwilowego posiadania … , przez co – większość społeczeństwa cierpi na bezsenność, chroniczne niewyspanie, strach, zwierzęce łaknienie, czy niewygodę rytuału sennego.

Czy, zauważyłeś, aby zwierzęta ubierały się do snu ? Czy, zauważyłeś, aby dzikie zwierzęta po kopulacji zasypiały przy sobie lub na sobie ?

( Wszystkie chore ideologie (polityczne i religijne) i fantazje (erotyczne, mordercze…) powstają na bazie zaburzenia snów lub nieumiejętnego zastosowanie przejścia do świadomego snu. (20) )

Nasze zwierzęce ciało ma swoje prawa, które zlekceważyliśmy dla dobra poprawności politycznej i rytuału cywilizacyjnego, który tworzy wymogi i ład snu, który nie jest akceptowany przez rytm naszego czasu, moralności, ładu i prawa (4) …

Wiedza i logika

Centralny punkt energetyczny człowieka, znajduje się dwa palce pod pępkiem, to właśnie tam rodzi się ciepło, spokój, relaks i bezpieczeństwo człowieka, rozpływające się po całym ciele. Podczas gdy centralny punkt ludzkiej jaźń, znajduje się tuż ponad brwiami (22)…

Pozycja snu wynika z indywidualnych predyspozycji ciała i wynika najczęściej z pozycji płodowej lub pozycji określającej aktywną stronę naszego mózgu (13).

Człowiek najlepiej zasypia w zimnym lub letnim pomieszczeniu. Ciało zakryte piżamą – kumuluje ciepło przejmowane przez materiał, co powoduje przegrzanie lub nadmierną emanacje ciepła przez głowę, stopy i ręce, podczas gdy nam jest zimo.

Pierwsza zasada zrównoważonego snu, to nagość i przyjęcie naturalnej pozycji, którą wzmacniamy przez położenie jednej ręki poniżej pępka, a drugiej na czole. Wartość energetyczna zostanie zrównoważona, a nasz sen, stanie się spokojny.

Teraz policz od 10 do 1, i skoncentruj się na zadanym sobie pytaniu (23) : jak rozwiązałem dany problem …

Drugą zasadą, jest kreatywna umiejetność skupienia się na rozwiązaniu – naszych problemów, ponieważ ustawiczne rozważania karmią nas – marami, wyrzutami sumienia i nieokreślonymi strachami. Nasze myśli, słowa w jaźni i działania, muszą być tak zestrojone, aby sen – stawał się sposobem, rozwiązania naszych problemów oraz.odpowiedzią na nasze pytania …

Dzieje się tak, ponieważ świadomy sen pozwala zajrzeć do światów równoległych lub alternatywnych, w których już podobne sytuacje mogły zajść, dopiero zajdą … i stanowią realną odpowiedź na nasz stan emocjonalny w tym wymiarze.

Przeszłość, przyszłość i teraźniejszość, jest zawsze z nami, w nas samych. Sen, to wrota do naszego duchowego dysku, monitoringu, wszechświata, w którym żyje nasz lud, lud posiadający wspólną jaźń (14), wspólnego Boga.

Dopóki tego nie zrozumie każda żywa istota, nie będzie żadnych przejawów wolności i równości, żadnego samostanowienie i samoograniczenie.

Każdy z nas, jest samotny jak archont – ciało niebieskie na niebie (15), każdy z nas jest odpowiedzialny za samego siebie (16) i tworzy swój czas, ład, prawo, moralność i niepodległość. Każde łaknienie, musi być ograniczane przez samoograniczenie, ponieważ bez tego, nie istnieje wolność i równość innych istot i nas samych.

Jeśli śpisz i śnisz, to śnij spokojnie i świadomie, każde słowo, myśl i działanie (obiecadło (17)), musi być logicznym odbiciem naszego działania w różnych wymiarach.

Poprawność polityczna tworzy głupców i ignorantów, żyjących w świecie nadmiernego, bezcelowego łaknienia, iluzji i władzy człowieka nad człowiekiem. Do tego świata, nie musi dążyć żaden z nas, ponieważ do tego więzienia bez krat, podążają tylko ci, którym choroby psychiczne (spowodowane m.in. brakiem świadomego snu (19)) oraz strach przed utratą fetyszy i posłuchu, odebrał rozum i logiczne spostrzeganie rzeczywistości (RaElIs (18)).

To nie dzień – tworzy noc, to noc – tworzy nasz dzień. To, co tworzy świat, to nie myśli genialnych jednostek, lecz jednostek, znających tajemnice świadomego snu.

Tak zwani geniusze i autorytety (24), to cwaniacy chcący żyć na koszt innych ludzi, podczas gdy osoby świadome, wychodzą z platońskiej jaskini (25), aby uwalniać innych z teatru (26) iluzji ich życia …

Liga Świata (XX lat – trudu i działania)

Dydymus

Akademia Filozoficzna Dydymusa

https://pomagam.pl/wdd

https://trueshopl.wordpress.com

Samostanowienie i Samoograniczenie

https://zrzutka.pl/94z6z8

P.s

Dzisiaj tzw. czarny piątek, dzień zwycięstwa łaknienia nad odpowiedzialnością, która powinna samoograniczać chęć posiadania rzeczy, których nadmiar i nadprodukcja, niszczy zasoby naturalne ziemi … Ktoś stara się nam wmówić, że potrzebujemy rzeczy, których nie potrzebujemy … Ponad 87 % światowej produkcji, jest niszczone i marnotrawione …

1. https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/11/20/5g-czyli-sila-promieniowania-elektromagnetycznego/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/10/29/pola-elektromagnetyczne-wysokich-czestotliwosci/

2. https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/08/10/swiadomy-sen/

https://dydymuscytaty.wordpress.com/2018/03/14/kreacja-rezydentna-i-uniwersalna-duszy-i-wiedzy/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/02/25/swiadomy-sen-i-spojrzenie-na-nasz-dom/

3. https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/10/18/nowy-porzadek-czy-nowy-poczatek-w-ujeciu-swiata-personalnego/

4. https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/04/24/alegorie-czasu-chronos-aion-uroboros-i-caerus/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/04/14/moj-personalny-lad/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/05/30/swiete-prawo-personalne/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/10/23/przebudzenie-szalenstwa-i-moralnosc-personalna/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/11/11/personalny-dzien-niepodleglosci/

5. https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/03/18/ewolucja-niewolnictwa/

6. https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/05/17/konformizm-i-edukacja-lustrzana/

7. https://ligaswiata.blogspot.com/2016/07/tajemnica-licencji.html

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/08/13/cyrograf-podpis-certyfikat-licencja/

8. https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/01/15/klin-czyli-budowanie-i-niszczenie-lukow-mostow-za-pomoca-wiecznej-ideologii-podzialu/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/08/30/archonci-i-wizualizacja-wplywu-na-byt-ludzki-za-pomoca-trzeciej-sily/

9. https://wojciechdydymus.wordpress.com/2019/02/06/gad-ssak-czlek-i-oswiecony-bog/

10. https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/07/20/wymiary-i-sily/

11. https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/06/10/to-cos-co-nie-daje-zyc/

12. https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/06/13/bledy-wspomnien/

13. https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/04/30/czym-sa-gesty-modlitewne-i-medytacyjne/

14. https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/01/21/kim-jest-moj-lud/

15. https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/08/30/archonci-i-wizualizacja-wplywu-na-byt-ludzki-za-pomoca-trzeciej-sily/

16. https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/11/11/personalny-dzien-niepodleglosci/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/10/16/droga-do-wolnosci-przez-chaos-dnia-i-nocy/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/09/22/swiadomosc-ciala/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/06/17/wlasna-wizja/

17. https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/07/24/obiecadlo-i-logika/

https://wojciechdydymus.wordpress.com/2019/08/28/obiecadlo-i-runy/

18. https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/11/04/raelis-odpowiedzialnosc-za-stan-wewnetrznej-rownowagi/

19. https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/03/05/depresja-oczyma-logiki/

https://wojciechdydymus.wordpress.com/2019/05/21/przemoc-emocjonalna-i-psychologiczna-w-zwiazku-polityce-i-religii-za-pomoca-techniki-gaslightingu/

20. https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/09/10/niebezpieczenstwa-zastosowania-swiadomego-snu-przez-profanow/

21. https://wojciechdydymski-cytaty.blogspot.com/2016/06/poczucie-winy-prawda-niepokorna.html

22. https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/12/29/czym-sa-czakry/

23. https://dydymuscytaty.wordpress.com/2018/12/12/jesli-masz-pytania-najpierw-zadaj-je-sobie/

24. https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/06/21/masonska-idea-mentora/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/08/16/orator-krasomowca/

25. http://swiatowaliga.blogspot.com/2016/05/nieodrobione-lekcje-slepego-tumu.html

26. https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/07/27/teatr-i-aktorstwo-kult-ur-owe/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/10/10/teatr-groteski-dnia-codziennego-w-ujeciu-logiki/